Clipboardy z nadrukiem – użyteczny podarunek firmowy

clipboardy z nadrukiem

Artykuły papiernicze to najczęściej wybierana gama gadżetów firmowych stosowanych jako podarunki – dla klienta, kontrahenta czy też dla pracownika. Jednak do tej kategorii zaliczają się nie tylko notesy czy długopisy, ale również praktyczne clipboardy.

Co to jest clipboard?

Clipboard to angielskie słowo stosowane na podkładkę do notowania. To produkt składający się z wytrzymałej, twardej podkładki, na przykład z grubej tektury albo z tworzywa sztucznego, która uzupełniona jest o specjalny klips do przytrzymywania kartek. Takie podkładki wykonuje się w różnych formatach – najczęściej jest to A4. Wtedy podkładka ma nieco większe rozmiary od kartki A4, aby można było ją wygodnie na niej położyć i wykonywać na niej notatki.

Zastosowanie clipboardów

Clipboardy mają bardzo szerokie zastosowanie. Są one używane między innymi podczas pracy czy też nauki – do wykonywania notatek, do ich porządkowania. Z clipboardów mogą korzystać pracownicy, ale też klienci, na przykład podczas wypełniania wniosków i innych dokumentów. Również podkładka do notowania może posłużyć jako dekoracja – oparta o ścianę lub powieszona na tablicy lub drucianej kracie może posłużyć do przypięcia na niej ozdobnych widokówek, kalendarza czy innych materiałów.

Clipboardy z nadrukiem na zamówienie

Clipboardy można kupić obecnie w praktycznie każdym sklepie papierniczym. Asortyment jest spory – dostępne są w wariantach przeznaczonych dla młodszych i starszych użytkowników. Także można zakupić clipboardy z nadrukiem na zamówienie. To często wybierana opcja wśród firm, które traktują je wtedy jako praktyczne gadżety firmowe, upominki, nagrody w konkursach. Na podkładce mogą być wtedy umieszczone nadruki logo firmy oraz inne grafiki i napisy na zamówienie.

Jak zamówić firmowy clipboardy z nadrukiem?

Zamówienie na clipboardy z nadrukiem można złożyć obecnie w wielu firmach zajmujących się realizacją produktów personalizowanych. Zlecenia można składać również przez internet, dlatego nie trzeba osobiście udawać się do drukarni, by tam uzgodnić szczegóły. Przy składaniu zamówienia na podkładki należy określić parametry takie jak: format, rodzaj podkładki – papieru, zadruk podkładki, dodatkowe uszlachetnienie, na przykład lakierowanie i foliowanie, mechanizm stosowany w podkładce. Zatem clipboardy z nadrukiem mogą być świetnym pomysłem na prezent biznesowy. Wykończone nadrukiem mogą wtedy świetnie sprawdzić się jako podarunek dla ważnych klientów, kontrahentów czy też dla pracowników, by budować dzięki temu pozytywny wizerunek i rozpoznawalność biznesu.