Jak dopasować kolor blatu granitowego do kuchni?

blaty granitowe

Blaty z granitu są dzisiaj bardzo popularne. Skała, z której są wyprodukowane, wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością, trwałością oraz odpornością, dlatego to wybór na wiele lat. Granit występuje w wielu kolorach. Co wybrać? Oto nasze propozycje!

Kuchenny blat powinien być dopełnieniem mebli – nie tylko pod kątem odpowiednio dopasowanych wymiarów, ale też swojej estetyki. Granit jako materiał na blaty kuchenne jest obecnie bardzo popularny i chętnie wybierany do nowoczesnych i klasycznie urządzonych wnętrz. Skała ta występuje w wielu kolorach – ciemnych, jasnych, chłodnych i ciepłych. Co wybrać?

Szare blaty granitowe – uniwersalny wybór

Granit występuje w wielu odcieniach szarości. To właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów. Szary granit może mieć przy tym różną strukturę – charakterystyczny wygląd graniasty, ale również mogą być widoczne na nim żyłki, które upodabniają go do marmuru.

Szare blaty granitowe mają uniwersalne zastosowanie. Świetnie wyglądają z różnymi kolorami mebli, między innymi tymi białymi, czarnymi, w różnych wybarwieniach drewna.

Białe blaty granitowe – do nowoczesnych aranżacji

Ciekawą propozycją do kuchni są białe blaty granitowe. Są to blaty w odcieniu szarawej bieli z ciemniejszymi skazami. Świetnie sprawdzają się jako zamiennik blatów marmurowych, które są narażone na szybkie niszczenie, jeżeli nie będą właściwie pielęgnowane.

Biały blat granitowy będzie kapitalnym wyborem do kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym, ale również sprawdzi się we wnętrzach skandynawskich, boho czy minimalistycznych. Pasuje do mebli w wielu kolorach, dlatego to także uniwersalna propozycja jak granit szary.

Czarny granit – elegancki kamień w kuchni

Gdy chcesz urządzić elegancką kuchnię, weź pod uwagę granit w kolorze czarnym. Takie blaty granitowe świetnie komponują się z szarymi meblami oraz z umeblowaniem w ciemnych wybarwieniach drewna. Można też wykorzystać je jako kontrast z meblami w kolorze bieli.

Czarny blat granitowy może być niemalże w całości jednolity z niewielkimi, jaśniejszymi punktami, ale można także wybrać blaty z silniej widoczną strukturą, na przykład z mieniącymi się, białymi wzorami.

Beżowy blat z granitu – do kuchni w ciepłych barwach

Jeżeli kuchnia ma być urządzona w ciepłych barwach, ciekawym wyborem może być też blat w kolorze beżowym. Tutaj także asortyment różnych kolorów jest spory, dlatego można łatwo dopasować je do aranżacji wnętrza, aby nadać mu niebanalny wygląd.

Beżowe blaty granitowe kapitalnie komponują się z białymi meblami, z meblami w kolorach jasnej szarości, a także z jasnymi wybarwieniami drewna.