Jaką wybrać myjnię samochodową?

myjnia tychy

Każdy samochód wymaga regularnego mycia, oczyszczenia z zanieczyszczeń. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych nietrudno o zabrudzenie auta. Jeśli ma się nienagannie prezentować, to po myciu warto użyć wosku i wypolerować karoserię. Wszystko to oczywiście wymaga czasu, energii i środków finansowych. Na szczęście nie trzeba robić tego osobiście, ale można zlecić komuś innemu. W każdym mieście znajduje się co najmniej kilka myjni samochodowych, które są dużym udogodnieniem i ułatwieniem, pozwalają zaoszczędzić czas i często też pieniądze.

Myjnia Tychy automatyczna czy ręczna? Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Jeśli ktoś nie ma ochoty czy czasu na mycie samochodu, a chce, aby został dokładnie wyczyszczony, to idealną opcją będzie odwiedzenie ręcznej myjni obsługowej. Fachowcy zadbają o to, aby auto zostało prawidłowo i skutecznie umyte, z dbałością o każdy szczegół. Do mycia samochodu zostaną użyte wyłącznie wysokiej jakości środki, idealnie dobrane do danego auta. Profesjonaliści doskonale wiedzą, że znaczenie ma dobór odpowiedniej chemii, dozowanie właściwej ilości środka, nawet kolejność stosowania preparatów i sposób ich nakładania. Auto zostanie precyzyjne wyczyszczone, znikną nawet stare zabrudzenia z zakamarków. Fachowiec oceni, co należy zrobić, zastosuje właściwe działania. Można liczyć na wysoką skuteczność i to bez obawy o uszkodzenie czegokolwiek. Możliwe jest zlecenie nie tylko mycia, ale też odkurzenia wnętrza samochodu, wyczyszczenia tapicerki, nabłyszczenia plastikowych części, woskowania i polerowania karoserii. Odebrany samochód będzie nienagannie czysty i lśniący. Wiąże się to niestety z wyższą ceną i dłuższym czasem oczekiwania. Myjni ręcznych jest niestety relatywnie mało i nierzadko trzeba czekać na swoją kolej.

W przypadku myjni automatycznych czyszczenie samochodu przebiega bardzo szybko, wystarczy kilka minut. Znajdują się niemalże na każdym kroku. Nie trzeba nawet wychodzić z samochodu, wystarczy jechać przez tunel, a szczotki wypucują auto zgodnie wybranym programem. Koszt mycia automatycznego jest relatywnie niewielki i to nawet w przypadku wybrania bardziej zaawansowanego cyklu. Dużą wadę stanowi wysokie ryzyko uszkodzenia lakieru ze względu na twarde i szorstkie szczotki, w których dodatkowo gromadzą się zabrudzenia i piasek. W przypadku bardziej zużytych szczotek pojawienie się rys na lakierze jest bardzo prawdopodobne. Kolejnym minusem będzie mniejsza skuteczność, szczotki nie dotrą do wszystkich zakamarków, jest to mycie powierzchowne. Konieczne będzie też ściągnięcie/odkręcenie wystających elementów typu antena czy bagażnik. Trzeba wobec tego najpierw przygotować auto. Efekt mycia i woskowania w przypadku myjni automatycznej pozostawia wiele do życzenia.