Pieczątka firmowa. Ile kosztuje? Gdzie ją zakupić?

pieczątki gliwice

Potrzebujesz pieczątki dla swojej firmy? Obecnie jej zamówienie nie jest najmniejszym problemem. Jak wybrać najlepszą pieczątkę firmową Ile trzeba będzie za nią zapłacić? Gdzie można ją kupić?

Pomocna pieczątka firmowa

Nie każdy prowadzący firmę wie, że posiadanie pieczątki firmowej tak naprawdę nie jest obowiązkowe. Utarło się jednak, że każda firma powinna posiadać taki gadżet. Dlaczego? Przede wszystkim jest on bardzo pomocny w codziennym załatwianiu różnych spraw biznesowych. Dodatkowo, pomaga w budowie pozytywnego wizerunku firmy. Na pieczątce firmowej umieszcza się główne informacje dotyczące firmy, w tym między innymi są to:

  • nazwa firmy
  • imię i nazwisko właściciela pieczątki
  • miejsce jej działalności – adres siedziby
  • dane kontaktowe do firmy – numer telefonu, adres e-mail
  • numer NIP, REGON firmy

Oczywiście, pieczątka może zawierać także inne informacje. Przestrzeń na ich zamieszczenie zależna jest od wielkości wybranej pieczątki. Na niektórych można zmieścić logo firmy, a także inne elementy graficzne.

Ile trzeba zapłacić za wykonanie pieczątki firmowej?

Koszty związane z pieczątką firmową zależne są od wielu czynników, w tym od jej wielkości, rodzaju, koloru tuszu, stopnia złożoności. Gdy chodzi o tanie pieczątki Gliwice to jedno z tych miast, gdzie można bez problemu je zamówić w cenie niższej niż 20 złotych. Najtańsze modele rozpoczynają się od około 15 złotych w zależności od firmy, która je wykonuje. Oczywiście, są to małe pieczątki, które posiadają zwykle tylko 2-3 linie. Właśnie dlatego większość przedsiębiorców decyduje się na zakupienie pieczęci większych – tutaj cena to zwykle 20-30 złotych.

Gdzie zamówić pieczątkę dla swojej firmy?

Obecnie zakupienie pieczątki firmowej nie jest problemem i można zrobić to bez konieczności wychodzenia z biura albo z domu – zamówienie na takie akcesorium biurowe można złożyć również za pośrednictwem internetu! Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, czy w okolicy nie działają żadne firmy, w których można złożyć zamówienie na pieczątkę firmową. Adresy można sprawdzić także online – gdy zatem w okolicy działa punkt wyrabiający pieczątki, można się do niego udać. Druga opcja to zamówienie pieczątki przez internet. Taki proces także jest bardzo łatwy i szybki. Wystarczy wtedy wybrać konkretny typ pieczątki i przekazać w formularzu dane, jakie mają być na niej umiejscowione. Podsumowując, gdy potrzebna jest pieczątka, można zamówić ją już teraz – także przez internet. Wystarczy tylko wybranie firmy, która będzie mogła wykonać odpowiednią pieczęć firmową – to możliwe również bez konieczności wychodzenia z domu lub biura!