Piękne i naturalne tarasy drewniane

tarasy drewniane bielsko

Taras z naturalnego drewna to doskonały wybór do każdego domu. Dzięki nim można uzyskać stylową, komfortową przestrzeń do relaksu na świeżym powietrzu. Jak wykonać taras z drewna? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy jego realizacji! Drewno jest kapitalnym materiałem stosowanym do wielu konstrukcji – nie tylko wewnątrz, ale też na zewnątrz. Tarasy drewniane to jeden z doskonałych przykładów wykorzystania drewna na świeżym powietrzu. Teraz takie konstrukcje znów wracają do łask – za pomocą gotowych desek tarasowych można wykonać je jeszcze łatwiej.

Rodzaje desek na tarasy drewniane

Do wykonania tarasów drewnianych najczęściej stosuje się gotowe deski tarasowe z drewna lub z kompozytów drewnianych. Deski te najczęściej produkowane są z drewna drzew iglastych, które po impregnacji uzyskuje wysoką odporność na czynniki zewnętrzne – niskie i wysokie temperatury, promieniowanie UV, deszcz, śnieg. Deski lite są wykonane w całości z naturalnego drewna. Może być ono także specjalnie frezowane, aby nadać mu dodatkowe właściwości antypoślizgowe. Z kolei deski kompozytowe produkuje się z użyciem zmielonego drewna zmieszanego z lepiszczem – powstała masa jest następnie formowana, by uzyskać gotowe deski tarasowe. Powyższe deski mogą być również malowane na różne kolory, aby dopasować je indywidualnie do aranżacji domu, otoczenia.

Taras drewniany – przegląd stylów

Tarasy z drewna mogą przybierać różne formy. Drewno jest pod tym względem bardzo wszechstronnym materiałem, który daje szeroką gamę możliwości w kreacji zachwycających, a przy tym komfortowych i funkcjonalnych przestrzeni pod gołym niebem. Najczęściej tarasy wykonuje się w wariancie minimalistycznym – jako prosty podest, który prowadzi z domu do ogrodu. Może być on również uzupełniony o schody. Także tarasy drewniane mogą być wykonane wokół basenu ogrodowego, mogą prowadzić przez ogród jak ścieżki, a także łączyć ze sobą różne elementy przestrzeni, na przykład mogą prowadzić do budynku gospodarczego.

Jak wykonać taras z drewna?

Drewniany taras można wykonać samodzielnie, ale można też skorzystać z pomocy firm, których specjalnością jest realizacja takich konstrukcji specjalnie na zamówienie klienta. Osobom, które zainteresowały tarasy drewniane Bielsko może zaoferować dostęp do wielu wykonawców posiadających duże doświadczenie w realizacji tego rodzaju zabudowy. Wystarczy tylko uzgodnić wygląd wymarzonego tarasu z firmą, a następnie jej pracownicy będą mogli przygotować odpowiedni projekt i zrealizować taras na wymiar.